Twój własny przewodnik po ulubionym mieście – w fotoksiążce

Każdy ma takie miejsce, do którego uwielbia wracać bez względu na porę roku. Które działa kojąco, pozwala odpocząć i ponownie nabrać sił do realizacji dalszych życiowych planów. Jakie jest Twoje ulubione miasto? Jeśli planujesz je odwiedzić tego lata, mamy dla Ciebie wspaniały pomysł. Zaprojektuj własny przewodnik ze zdjęć. To będzie świetna pamiątka z wakacji.

Miejskie tajemnice odkryte na fotografiach

Jak to się dzieje, że któreś miasto staje się tym ulubionym? Zwykle to pasmo sprzyjających okoliczności decyduje za Ciebie. Zauważa się utarty schemat – najpierw odwiedzasz nieznane miejsce i poznajesz najpopularniejsze atrakcje. Atmosfera miasta udziela Ci się na tyle, że postanawiasz odwiedzić je ponownie. Za drugim razem jest nieco inaczej – czujesz się na tyle pewnie, by zapuścić się w mniej oczywiste miejsca, a tym samym poznać najgłębsze miejskie tajemnice.
Na tym etapie zwykle dobrze się orientujesz w terenie i wiesz, gdzie można zjeść smaczny obiad czy spróbować lokalnych deserów. Przy okazji trzeciej wizyty czujesz się jak w domu. Polecasz to miasto znajomym jako świetny kierunek. Chcesz rozwiać ich wątpliwości? Podaruj im zdjęcia z wakacji utrwalone w fotoksiążce. To będzie ich osobisty przewodnik, dzięki któremu odkryją niezwykły miejski urok.

polskie miasta na fotografiach

Fotoksiążka – personalizowany przewodnik z wakacji

Niewiele osób wpadło na to, by opowiedzieć zdjęciami wyjątkową, zwartą historię. Upatrujemy w tym doskonałą szansę dla Ciebie – możesz w ten sposób zyskać wyjątkową pamiątkę, a także dzielić się wspomnieniami z kimś bliskim.
Masz niepowtarzalną okazję, by poprowadzić kogoś własnymi szlakami. Niemal chwycić za rękę i pokazać piękno ulic, alejek oraz atrakcji. Personalizowana fotoksiążka jest do tego wprost stworzona! Tak niewiele trzeba, by skomponować własny przewodnik. Wystarczy kolekcja zdjęć i nieco kreatywności – resztę już mamy :)

fotoksiążka z wakacji

Jak zaprojektować fotoksiążkę?

W przewodnikach turystycznych można znaleźć mnóstwo wskazówek dotyczących zwiedzania konkretnego miejsca. Jednak to, jak Ty widzisz dane miejsce, znacznie różni się od informacji umieszczonych na stronach książek. W takich okolicznościach własny przewodnik wydaje się sensowną alternatywą dla osób, które gorąco namawiasz na wyjazd.
Swoje prace rozpocznij nad wyborem konkretnej fotoksiążki. Jeśli planujesz stworzyć przewodnik z obszernymi opisami, prawdopodobnie włożysz w to sporo serca, czasu i pracy. Rekomendujemy zatem fotoksiążkę LUX z okładką z tkaniny introligatorskiej lub ekoskóry, która zachowa Twoje najcenniejsze wspomnienia w idealnym stanie. A kiedy celujesz w zwięzły przewodnik, wybierz fotoksiążkę mini, w której zmieścisz 50 zdjęć w tradycyjnym formacie 10 cm × 15 cm. Bez zbędnego tekstu – po prostu same fotki zebrane w książce o kieszonkowym formacie.

mała fotoksiążka

Jak zaprojektować własny przewodnik? Instrukcja krok po kroku

Na samym początku określ format swojej fotoksiążki. Zadbaj o to, by egzemplarz z Twoimi zdjęciami był poręczny i swobodnie zmieścił się na przykład do damskiej torebki. Zanim na dobre poddasz się projektowemu szaleństwu, wybierz odpowiedni szablon. Będzie bazą Twoich prac i estetycznym tłem, które podbija urokliwe zdjęcia. W ofercie Pixbook znajdziesz prawie 300 autorskich propozycji szablonów – równie wyjątkowych jak Twoje fotografie.
Po określeniu parametrów i wyborze szablonu pora rozpocząć projektowanie. Skorzystaj z naszych wskazówek, by uzyskać jeszcze lepszy efekt:
•    możesz stworzyć kompletny przewodnik z podziałem na dni i wytyczonymi trasami, na których znajdą się zarówno najciekawsze atrakcje, jak i zaciszne miejsca, w których można odpocząć,
•    pamiętaj, by umieścić informacje dotyczące poruszania się po mieście. Jeśli chcesz, możesz dodać także orientacyjne ceny biletów za metro, autobus lub tramwaj, ale mogą się szybko zdezaktualizować,
•    umieszczaj opisy tuż obok zdjęć, by osoby korzystające z Twojego przewodnika nie musiały go wertować w poszukiwaniu informacji związanych z obiektem,
•    pozwól sobie na luz – nie tworzysz fotoksiążki dla szerokiego grona odbiorców, lecz dla siebie i swoich bliskich. Wplataj zabawne anegdoty i wszystko, co jest charakterystyczne dla Twojej osobowości.
A teraz kilka wskazówek czysto technicznych, by odbiór wizualny przewodnika był jak najlepszy:
•    umiejętnie dawkuj liczbę zdjęć na stronie. Masz co prawda nieograniczone możliwości, bo fotoksiążka może liczyć aż 160 stron, ale uważaj, by nie zanudzić odbiorcy nadmiarem zdjęć i informacji,
•    wykorzystuj elementy graficzne – z pewnością wzmocnią doskonały efekt! Kliparty, maski i ramki polecają się do radosnej twórczości :)
•    dodawaj tekst – zadbaj o wielkość i krój czcionki, by całość była czytelna i przystępna również dla osób w starszym wieku (kto wie, może Twoi rodzice zechcą się wybrać do miasta, które wciąż tak zachwalasz w opowieściach?),
•    oddzielaj zdjęcia od siebie – kolaż ze sklejonych zdjęć źle się prezentuje na kartce. O wiele lepiej będzie rozdzielić je niewielkimi odstępami.
Ponad wszystko kieruj się sercem i przedstawiaj wszystko ze swojej perspektywy. W czasach, kiedy dostęp do informacji turystycznych jest tak swobodny, nietrudno porzucić własny styl na rzecz sztywnych danych. Wystrzegaj się tego, a stworzysz przewodnik, którego nie ma nikt inny.

fotoksiążka z urlopu

Fotoksiążka – na co możesz sobie pozwolić?

W zasadzie wszystkie chwyty dozwolone! Jako autor masz pełną dowolność tego, co pojawi się na kartach fotoksiążki. Opracuj plan, z którym stworzysz efektowne dzieło pełne ciekawych zdjęć, a gwarantujemy, że trudno będzie oderwać od niego wzrok.
Każdy element w fotoksiążce możesz edytować. Zmieniaj więc położenie grafik, twórz ciekawe układy ze zdjęć, dodawaj opisy oraz kliparty. Możesz w nieskończoność ingerować w zestawienia kolorystyczne, a także kadrować i przycinać swoje fotki. To świetna zabawa, która gwarantuje spektakularne efekty. Wygospodaruj wolne popołudnie i zrealizuj swoje marzenia, a jeśli będziesz potrzebować przerwy, zawsze możesz zapisać swój projekt, by po czasie do niego wrócić.
Zaprojektuj własny przewodnik po ulubionym mieście i pozwól, by inni również je pokochali.